free web design templates
Agnieszka Dydycz Pisarz

Nazywam się Agnieszka Dydycz.  

Urodziłam się pod koniec ubiegłego stulecia i dzięki temu miałam szansę doświadczyć wielu inspirujących zmian i przemian. Na świecie, wokół siebie, w sobie, więc już wiem, że nic nie wiem... Po latach pracy i robienia tak zwanej kariery w bardzo dużym międzynarodowym banku, zasiadania w radach nadzorczych, a nawet otrzymania odznaczenia państwowego za zasługi dla bankowości polskiej, doszłam do wniosku, że moje stare marzenia się spełniły. I nadszedł czas na nowe. Pożegnałam się więc pięknie i rozpoczęłam zupełnie nowy rodział mojego życia. Teraz piszę, prowadzę szkolenia i warsztaty, podczas których uczę poznawania siebie, działam społecznie i tworzę, a przede wszystkim kocham i żyję swoim życiem. Pisarzem jestem z wyboru, coachem z doświadczenia. Jestem również odpowiedzialnym mentorem i przyjacielem, który składa obietnice po to, by ich dotrzymywać. Uwielbiam rozmowy, szczególnie te z dziećmi, bo to dzięki nim możemy przypomnieć sobie o tym, co w życiu jest naprawdę jest ważne. Niewyczerpanym źródłem wyzwań i inspiracji jest dla mnie mój ukochany synek Antoni, w pakiecie z równie kreatywnym tatusiem. W 1998 r. założyłam i do dziś prowadzę Fundację Pomóżmy Dzieciom, organizację pożytku publicznego, która wspiera najmłodszych pokrzywdzonych przez los i potrzebujących pomocy, i daje im szansę na lepsze życie i zdrowie.
Jako pisarka zadebiutowałam w 2016 roku, przygodami rehabilitanta ze stopniem doktora, który nazywany jest masażystą. Tom I nosił tytuł „Z pamiętnika masażysty, czyli nic, co ludzkie, nie jest mi (już) obce", a tom II - "Człowiek zawsze kicha dwa razy. Masażysta też”. Potem, na podstawie opowieści synka, napisałam przepiękną opowieść dla dzieci pt. „O Wojtku z planety Uran”, która jest także projektem społecznym, gdyż przychód z niej wspiera działalność mojej Fundacji. W 2018 r. ukazała się moja powieść dla dorosłych pt. "Marzenia z terminem ważności". To ciepła i inspirująca opowieść o życiu, marzeniach, a przede wszystkim o tym, że warto jest marzyć lecz dobrze też czasem się odważyć. Bo życie mamy tylko jedno i nikt go za nas nie przeżyje! Kolejna powieść pt. "Dzisiaj należy do mnie" to pełna rozmachu, epicka i ponadczasowa historia o sile i odwadze, która jest w każdym z nas, a także o tym, że warto szukać swojego miejsca na ziemi. Bo to, co wydaje się końcem, jest zarazem początkiem. 

Ciąg dalszy nastąpi...

Agnieszka Dydycz

Nazywam się Agnieszka DydyczZAPRASZAM NA SZKOLENIA, WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO, SPOTKANIA MOTYWACYJNE i POSZUKIWANIE WŁASNEJ DROGI DO SZCZĘŚCIA. Bo chociaż znamy się od urodzenia warto jest wiedzieć nie tylko to, co dla nas miłe i wygodne, lecz dostrzec także to, czego nie mamy ochoty zobaczyć... Wtedy możemy się zmienić i sięgnąć po to, co zmieni nasze życie na lepsze dla nas. 

Nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, ale to my, i tylko my, decydujemy, 
jak się wtedy zachowamy. 

Agnieszka Dydycz, “Marzenia z terminem ważności”

Zapraszam na spotkania motywacyjne, warsztaty i rozmowy, których tematem jest poznawanie siebie. Podobno uczymy się na błędach, lecz nikt niestety nie wie, ile ich trzeba popełnić, żeby się wreszcie czegoś nauczyć... Najważniejsze, że nigdy nie jest za późno. Tym bardziej, że na różnych etapach naszego życia, różne rzeczy są dla nas ważne, a i nasze role się zmieniają. Niektóre wybieramy sobie sami, inne zostają nam przypisane. Dlatego każdy moment naszego życia jest dobry, by zacząć spełniać swoje marzenia. Lub by je zmienić. Jednak, aby to zrobić, musimy się najpierw zatrzymać. Przystanąć na chwilę i zastanowić, czego tak naprawdę chcemy - od życia, od siebie. Może się bowiem zdarzyć, że biegnąc zbyt szybko do celu, po drodze zapominamy po co i dlaczego chcieliśmy się tam znaleźć. Czego szukaliśmy, a co znaleźliśmy i dokąd trafiliśmy. Naszym marzeniom też czasem kończy się termin ważności, warto więc umieć sprawdzić, czy dzisiaj są jeszcze dla nas aktualne. A może z niektórych już wyrośliśmy i pojawiły się nowe, tylko że my tego nie zauważyliśmy?

Moje warsztaty i spotkania są barwne, pełne ciekawych opowieści, a przede wszystkim praktyczne. Ich głównym celem jest pomoc w odnalezieniu tego, co dla nas jest ważne, co nam daje nam szczęście i zadowolenie. Nam, nie komuś innemu, bo przecież chodzi o nasze życie. Życie, które spędzamy cały czas ze sobą, aż do jego końca. Dobrze jest więc posłuchać o doświadczeniach innych oraz poznać mechanizmy, które nami rządzą, żeby wiedzieć wiedzieć jak działamy. Potem każdy z nas i tak sam oceni, jak i czy ta wiedza pasuje do jego życia i dokona swoich własnych wyborów. Moje opowieści bazują m.in. na psychologii, biologii i innych dziedzinach nauki, a także na doświadczeniach osobistych i obserwacjach. Nie tworzę nowych teorii, nie burzę starych, a jedynie przypominam, podpowiadam i porządkuję. Opowiadam jak pracuje nasz mózg kiedy nas oszukuje, co możemy zrobić, aby umieć wykorzystać informacje, które zbieramy przez lata i jak nie dać się zwieść dobrym radom. Nigdy nie namawiam do drastycznych zmian, do porzucania rodziny, miejsca zamieszkania, czy pracy, lecz zachęcam do odwagi w nieuleganiu modom i trendom i do poszukiwania swojej własnej drogi życiowej. Dobrej dla nas. Bo warto jest marzyć, lecz dobrze też czasem się odważyć, pamiętając przy tym, że nasze wybory mają przede wszystkim służyć nam i nam dawać szczęście. 

Dyskusje i pytania w trakcie spotkań są zawsze żywe i mile widziane. Tylko w ten sposób mamy szansę, by upewnić się w naszych poglądach lub by je zmienić. Życie jeszcze nie raz nas zaskoczy, dlatego tak ważne jest, aby w gąszczu różnych rad i porad usłyszeć, a przede wszystkim zrozumieć, swój własny głos. Poznać swoje potrzeby, a potem się odważyć i odnaleźć swoją własną drogę do szczęścia. Ja w tym tylko pomagam...

Zaproście mnie, a dowiecie się dlaczego ciasteczka bywają dla nas groźne, nasz mózg lubi powtórzenia, a kot nie może zejść z drzewa. 

Do zobaczenia i niech dzisiaj należy do nas!

LOVE, LAUGH & LIVE your LIFE.
KOCHAJ, ŚMIEJ się i ŻYJ swoim ŻYCIEM